Mūsų naujiena!

Skydiniai namai: persikelkite į šiuolaikišką ir patogų namą greičiau

« Atgal


Ruošiantis statyti būstą, aptariami įvairūs variantai: ar jis bus mūrinis, ar karkasinis? Jei pasirenkamas pastarasis variantas, svarstoma, ar jis bus paprastas, ar skydinis? Dabar vis dažniau statomi skydiniai namai, kurie yra labai panašūs į karkasinius namus, tik pastatomi greičiau. O kuo ypatinga skydinių namų statyba ir kodėl daugelis žmonių jais susidomi?

 

Skydinių namų išskirtinumas

Skydiniai, kaip ir karkasiniai, namai ėmė populiarėti ne tik dėl patrauklios kainos, bet ir užtikrinamo ekologiškumo. Jiems naudojama mediena, todėl namuose nėra sveikatai kenkiančių dalelių, užtikrinamas gaivus oras. Taip pat juos atsakingai apšildžius, pagerinama šilumos izoliacija, tad ir kaštų šildymui šaltuoju metų laiku reikia mažiau.

Skydinius namus statyti verta, nes jie yra patvarūs ir ilgaamžiai. Tuo įsitikinti labai lengva: visame pasaulyje yra išlikusių medinių namų, kurie stovi jau daug metų ir vis dar yra geros būklės. Tuo pačiu pasižymi ir skydiniai namai. Kaina tik prisideda prie sprendimo rinktis tokius namus (skydinių namų kaina yra panaši, o kartais net mažesnė už mūrinių namų).

 

Skydinių namų statyba

Gali atrodyti, kad skydinis namas praktiškai niekuo nesiskiria nuo įprasto karkasinio, tačiau taip nėra – skiriasi jų statyba. Jei karkasinio namo plokštės yra surenkamos ant pagrindinio karkaso, kuris jau būna sumontuotas sklype, tai skydiniai namai pasižymi automatizuotais procesais.

Namų plokštės yra surenkamos iš anksto ceche pagal pasirinktą namo energinį efektyvumą. Tai reiškia, kad jei norite, kad žiemą namas būtų šiltesnis ir jam šildyti reikėtų mažiau energijos, reikėtų rinktis plokštes, turinčias kelis neoporo sluoksnius. Būtent dėl išankstinio skydinių namų plokščių, skydų, karkaso surinkimo, ir pats namas pastatomas greičiau. Paprastai sklype viskas surenkama per kelias dienas. Žinoma, kelis mėnesius trunka pačių medžiagų, plokščių paruošimas, tačiau tai vis tiek greičiau nei mūrinio namo statybos.

 

Naudingi patarimai

Prieš pradėdami skydinių namų statybą, būtinai su specialistais sutarkite dėl projekto paruošimo. Namas negali būti statomas, jei nėra sutartas ir paruoštas projektas kartu su architektais ir statybos rangovais. Nesusitarus iš anksto, gana sunku ką nors keisti statyboms jau prasidėjus.

Būtinai pasiteiraukite dėl preliminarios užbaigto projekto kainos. Skydų kaina keičiasi priklausomai nuo namo energetinio efektyvumo. Kuo efektyvesnis apšiltinimas ir aukštesnė energinio efektyvumo klasė užtikrinama, tuo statinys gali būti brangesnis (1 kv. m skydo kaina varijuoja nuo 39 iki 43 eurų). Prie galutinės kainos prisideda ir vidinės pertvaros, norima namo apdaila, todėl nepamirškite suderinti ir to!

 

Skydiniai namai – puikus variantas norintiems kuo greičiau įsikraustyti į savo nuosavą būstą. Prieš pasirašydami projektą, nepamirškite suderinti sąlygų ir kainos: tai galite padaryti pasitarę su mūsų specialistais.

Visos teisės saugomos © 2017 UAB „Bakūžė LT“. Svetainės žemėlapis
Mūsų taip pat ieškokite ir Facebook paskyroje:

Bakuze.lt Facebook

protingas namas