Mūsų naujiena!

Ekologija karkasinių namų statybose

« Atgal


Ekologija dabar madinga, tiksliau tariant, pastaruoju metu madinga orientuotis į ekologijos suteikiamą naudą – maistingus, natūraliai užaugintus produktus, sveikesnę gyvenamąją aplinką ar kuo mažesnę medžiagų įtaką gamtai. Bene visas gyvenimo sritis, nuo atliekų rūšiavimo iki maisto pramonės, apėmęs sveikesnis gyvenimo būdas neišvengiamai lėmė ir pokyčius statybų sektoriuje: vėl atsirado didelis medžio poreikis, siekis gyventi natūraliame būste. Dėl to ekologiškumo idėją visiškai atitinkantys karkasiniai namai dabar yra vieni populiariausių statybų projektų.


Ekologiškų namų privalumai

Visų pirma, karkasinių namų statyba paremta ekologiškų medžiagų naudojimu, o tai padeda saugoti aplinką. Žinodamos tokių pastatų naudą gamtai, šių namų statybą palaiko ir daugelis valstybių. Ne ką mažiau svarbu ir tokių namų įtaka sveikatai: naudojamos natūralios medžiagos nekenkia žmogaus organizmui. Karkasiniuose namuose:
• neskauda galvos;
• lengviau kvėpuoti;
• palaikomas natūralus drėgmės laipsnis.

Kai kuriais atvejais namų ekologiškumas gali būti dar aukštesnis negu numatyta statybos standartuose (pavyzdžiui, jei statomi A++ energetinės klasės namai): jei yra sudedamas specialus apšiltinimas, energijos gavimui naudojami geoterminiai ar saulės šaltiniai, tuomet energijos sąnaudos būna visai minimalios. O tai labai svarbu žiemą, kai norisi, kad namai būtų jaukūs, tačiau tuo pačiu stengiamasi sutaupyti.


Karkasinių namų statyba

Viena iš priežasčių, kodėl populiarėja karkasinių namų projektai, yra jų statybos greitis. Karkasiniai namai pastatomi per gana trumpą laiką, o tai vertina asmenys, į naują būstą norintys įsikelti kaip galima greičiau. Įvairūs statybos darbų terminai sutrumpėja dėl tam tikrų procesų:

• Pagal paruoštą karkasinio namo projektą yra paruošiamos medžiagos: OSB plokštės (kurioms medis specialiai paruošiamas išdžiovinamas, impregnuojamas), termoizoliacinės ir garso izoliacinės medžiagos.
• Paruošiamas ir nustatytame sklype sumontuojamas pagrindinis karkasas.
• Ant sumontuoto karkaso dedamos anksčiau paruoštos medžiagos: priklausomai nuo kliento pageidavimų gali kiek keistis sienų storis.


Karkasinių namų kaina

Dar viena priežastis, kodėl karkasiniai namai grįžta į madą, yra jų kaina: medžiagos yra sąlyginai pigios, tačiau tai tikrai nereiškia, kad statinys bus neilgaamžis ar bus ne toks tvirtas kaip mūrinis. Nepaisant to, kad karkasinių namų statyba yra gana trumpa, pastatas vis tiek bus patvarus ir tinkamai laikys šilumą namuose ilgus metus. Tad kodėl tuomet taip skiriasi kaina? Daugiausiai tai priklauso nuo medžiagų ir reikalingų atlikti darbų skaičiaus. Natūralu, kad mažiau statybos etapų turintys karkasiniai namai pastatomi greičiau ir jiems reikia ne tiek daug išlaidų. Priklausomai nuo poreikio, medžiagos gali kiek keistis, tačiau karkasiniai namai vis tiek išlaiko daugumą savo privalumų.


Vis populiaresni karkasinių namų projektai atkreipia dėmesį į gyvenamąją aplinką, skatina tausoti gamtą, saugoti savo bei aplinkinių sveikatą. Jeigu ir Jūs norite gyventi ekologiškame name, susisiekite su mumis. Aptarsite įvairias karkasinio namo projekto detales ir suderinsime būsto kainą.

Visos teisės saugomos © 2017 UAB „Bakūžė LT“. Svetainės žemėlapis
Mūsų taip pat ieškokite ir Facebook paskyroje:

Bakuze.lt Facebook

protingas namas